Johny_r

Může prodejce prodloužit lhůtu na reklamaci na více než 30 dnů?

Konkrétně mi jde o situaci, kdy prodejce, a buďme konkrétní – Alza.cz, řeší reklamaci fyzického poškození výměnou, pokud zboží přinesete do 24 hodin od zakoupení. Pokud ho donesete později, posílají to výrobci a tvrdí, že v takovém případě to výrobci bude trvat déle než 30 dnů.
Je to jenom můj názor, že to je jejich problém, a já mám po 30 dnech právo na vrácení peněz?
Mají případně právo na takové prodloužení, pokud jim něco v tom smyslu podepíši?

Díky
Doplňuji:
Tak jsem se v jiných zdrojích dozvěděl, že po domluvě se zákazníkem je možné 30denní lhůtu prodloužit, jinak ne.

Nejlepší odpověď
BurTon

Myslím, že ze zákona je pouze lhůta 30 dnů a po uplynutí této doby by jste měl mít právo na vrácení peněz.

Další odpovědi
www

A proč tedy otázka?
Na co se vlastně ptáš, nebo co chceš vědět?
Pokud to už víš předem, dej to do Zábavy, nebo jinak otázku formuluj 😉.

jmhad

Platí oněch 30 dnů,ale dohodě se meze nekladou.
Já si mohu při reklamaci dohodnout co chci, pokud je souhlas na obou stranách.Když není,jsem chráněn onou lhůtou 30 dnů.