Deri

Může přijít exekutor, přestože poctivě splácím dluh?

Pokud jsem dohodnutá s exekutorem na splácení dluhu a tuto dohodu plním, může i tak přijít ke mě domů a zabavit mi věci? A jaké věci mi může a nemůže vzít? Jak je to například s počítačem, který jsem sice koupila, ale byl to dar mé dospělé dceři?

Odpovědi
anonym

Myslím si, že na netu je spousta rad, jak se má či nemá spolupracovat s exekutory. Tady přesnou odpověď neočekávej.

štamgast

Zkus se zeptat na bezplatných právních poradnách na netu.
jáára: Tak to jsi ještě neslyšel o exekutorovi Vránovi…

jmhad

Má zkušenost z několika případů je, že exekutor takovou dohodu dodržuje – pokud je dodržována dlužníkem. Exekutoří zpravidla dodržují poředí – dohoda o splácení, obstavení účtu, exekuce nemovitosti,exekuce movitého majetku se kterým jsou spojeny jeho největší náklady co do času i peněz a výnos ze zabavených věcí je nemusí pokrýt

jáára

Exekutoři většinou nejdou až do krajností pokud je jiná možnost…

ad Štamgast: Ale slyšel, ten je známej. Taky jsem psal „většinou nejdou do krajností“

Drap

Pokud máte vzájemnou dohodu a řádně ji plníš, neni důvod proč by chodil.