Může pošta strhnout zaměstnanci peníze za neuzavření pojistky

Známá pracuje jako doručovatelka na poště a její nadřízená jí oznámila,že když má pošta smlouvu s pojišťovnou,tak jsou povinni každý měsíc uzavřít alespoň jednu pojistnou smlouvu,jinak jím strhne z výplaty 500kč. Má na to právo,nikde ve smlouvě to není napsané

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nemusí být ve smlouvě. Uzavírání pojištění, spoření a podobné věci mají dorušovatelé stanoveny jako produkty, které jsou plánovány. Peníze ji za nesplnění nestrhnou ze základního platu, ale z pohyblivých složek, takže má zaměstnavatel na to plné právo.

Další odpovědi:

Zlatý

V pracovní smlouvě nemusí (a často vzhledem k rozmanitosti práce ani nemůže) být vyjmenované celé spektrum úkolů, které zaměstnanec může dostat. Úkoly může zaměstnanec dostávat od nadřízeného i ústně. Pokud dostala takový úkol, pokud věděla, že na splnění závisí její pohyblivá složka mzdy, a z vlastní viny úkol nesplnila, je to v pořádku.

V opačném případě nechť se obrátí na odbory - zastávat se zaměstnanců, kteří to potřebují, je jejich práce.
http://www.odboryceskeposty.cz /

tom004: mě se stává běžně, že jdu na poštu podat balík, přepážková mě odbaví, a na rozloučenou se mě zeptá, jestli nechci uzavřít životní pojistku :DD

Zlatý

Mě se taky už stalo, že jsem šel platit složenku a pošťačka mi vnucovala účet

Zlatý

Myslím si,že je to nesmysl.Nikdy jsem o takové povinosti poštovních doručovatelů,neslyšel.Ani od nich,ani od nikoho jiného.I když uznávám,že v naší republice,je možné všechno. :-))

Bronzový

Není to žádný nesmysl. Při studiích jsem brigádničila na poště jako doručovatelka a to, že doručovatelky jsou kromě roznášení dopisů a letáků povinny uzavírat i různé pojistky je fakt. Mají stanovený měsíční limi a kdy ho nesplní, jdou s penězi dolů.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.