Bronzový

Může policie pokutovat za rychlou jízdu?

Pokud neumístí značku začátek a konec úseku měření rychlosti? Jak je to po právní stránce? A ještě, jak je to s měřením radarem umístěným v policejním voze např. na dálnici? Netýká se mě to, jen mě to zajímá.
Doplňuji:
Já také souhlasím s tím, že cedule upozorňující na měření je nesmysl. Protože, každý pokud ji uvidí, hned zpomalí. Někde jsem četl, že to má mít pouze výchovný charakter, ale to je podle mne samozřejmostí už od autoškoly. Znovu říkám, že se mě to netýká, jen jsem chtěl vědět názory jiných a co si o tom myslí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ne že může - musí.

Další odpovědi:

Zlatý

V první řadě se mají dodržovat předpisy a pak není třeba klást takové otázky.Může být rád ,že se nic nestalo.

Zlatý

Pokud máš na mysli PČR tak ano. Pokud MP, tak nikoli. MP může provádět měření pouze na místech osazaných přenosnou dopravní značkou začátek a konec měření a na místech, které ji po dohodě určí PČR.

Stříbrný

samozřejmě že může, dodržovat rychlost, když je tam cedule měření radarem dokáže každý, nějak ty piráty musí pochytat... ;)

Pokročilý

Ten poslanecký nesmysl s měřením jen v označeném úseku se týká městských policií. Policie ČR může měřit a postihovat protiprávní jednání všude.

Pokročilý

Musí-někteří řidiči jezdí rychle a značky je ani nezajímají a hlavně se kolikrát vybouraj i na rovině to nechápu.Některým bych ty řidičáky na místě zabavila

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.