Může Policie Čr podávat takové informace??

Dnes mi přišla SMS od bývalé manželky, že si jdu sednout, jelikož jsem nezaplatil výživné. Jelikož nevím nic o tom, že by proběhl nějaký soud, tak jsem chtěl vědět, jak k takové informaci přišla. Ona mi zdělila, že jí to řekli na Policii. Tak jsem volal k soudu a zjistil jsem, že skutečně nedávno proběhl samosoud, a byl jsem podmíněně odsouzen. Niko-li nepodmíněně, jak uváděla žena.
Tak by mě zajímalo, zda Policie může podávat takové informace a ke všemu nepravdivé. Díky

Nejlepší odpověď
atriplex

Pokud manželka podala trestní oznámení pro neplacení výživného, policie si musí sehnat rozsudek, kde je výživné stanoveno. Manželka jako oznamovatelka má právo nahlížet do spisu, takže si to tam mohla klidně přečíst. Předpokládám, že policie řekla vaší ženě, že jste byl odsouzen a ona si vydedukovala, že je to nepodmíněně.

Na vaši otázku: Policie takové informace může poskytnou, protože na to jako oznamovatelka má ze zákona nárok.

Další odpovědi
nnn1

Spíž, jestli si to nevymyslela vaše exmanželka (nikoli policie)