karell

Může policie bezdůvodně svlékat lidi?

Při kontrole tam byl jeden policista a dva Měs.Stražníci.Jak už sem psal tak prostě běžna silniční kontrola a skončil sem na policejní stanici kde sem se musel svléknout do spodního pradla a čekal sem zavřenej v cimře cca dvě hod..Je to spravní postup jak policie postupuje?Bez duvodně?Ja sem alkohol neměl ale takove jednaní?Když se chovaj takhle budou to dělat dal.

Nejlepší odpověď
kropitko

já jen dodám,že je to,aspoň si to myslím,dokonce až 48 hodin

Další odpovědi
Miroslavst

Karlle, ale nyní říkáš, že při kontrole byli dva MP a jeden policista. V minulé otázce jsi říkal, že ti sebrali MP řidičák. tak jak to teda bylo?
Pokud byl součástí hlídky i republikový policista, zastavili tě a tys odmítl dýchat, je to jako bys nadýchal. bohužel.
Nevím co policisty vedlo k tomu, že tě vysvlékli, ale zřejmě jsi nemohl řádně prokázat svou totožnost nebo nechtěl a tak tě vzali na služebnu ke zjištění totožnosti. Zde jsi povinen strpět veškeré úkony pro zjištění totožnosti (otisky prstů, fotografie apod.). Protože než to vyřídí, zřejmě tě zadrželi a umístili na celu. Aby sis neublížil, byly ti zcela oprávněně odebrány věci, které bys mohl použít-např. opasek atd. Čistě+ teoreticky i z košile nebo kalhot bys mohl uvázat mašli, proto ti odebrali věci. Je možné, že věci byly použity pro zajištění nějakých možných stop, jelikož se mohli domnívat, že jsi spáchal nějaký tr. čin.
Pokud jsi byl na cele dvě hodiny, tak nezoufej, protože jsi tam mohl být dokonce 24 hodin a poté by musel rozhodnout st. zástupce a soud o případné vazbě.
Že ti nadávali je jiná věc.
Píšeš, že se takto chovali a jestli to budou dělat dál. bohužel nevím, jelikož nevím jak ses choval ty.

cukrar

bezdůvodně nemůžou, ale oni si důvou najdou.
kdepak je pravda?

kupkina

dobrá policie si vždycky důvod najde