zirafice

Může pojišťovna při duplicitě pojištění využít 3letou promlčecí lhůtu?

Dobrý den, bohužel jsme měli jednu nemovitost pojištěnu dvakrát. tedy jsem jednu pojistnou smlouvu vypověděla k 10. 1. 2016. Pojišťovna mi napsala: „Pojistnou smlouvu jsme ukončili z důvodu duplicitního pojištění.Datum ukončení pojistné smlouvy je 10. 1. 2013 s ohledem na tříletou promlčecí lhůtu v souladu s občanským zákoníkem. současně si Vás dovolujeme informovat, že na pojistné smlouvě vznikl přeplatek, který Vám zašleme zpět.“
Rozumím tomu tak, že mi vrátí peníze, které jsem zaplatila do 10. 1. 2013. Ne peníze, které jsem zaplatila do 10. 1. 2016. Tedy o 3 roky peněz méně. Takto tomu rozumím a nelíbí se mi to. Tedy se ptám, zda na toto mají právo – mohou to takto udělat? Mně se to samozřejmě nelíbí, co proti tomu mohu udělat? Děkuji za odpověď

Odpovědi
Hans51

Výpověď smlouvy nemá s promlčením vůbec co do činění. Pokuste se prosím svůj dotaz sepsat lépe.

Dovedu si však představit, že by byla tříměsíční výpovědní lhůta.

Mc Merkurion

… hele,tady je stenej dotaz: http://www.pe­nize.cz/pojis­teni-nemovitosti-a-domacnosti/239928-duplicitni-pojistna-smlouva-na-nemovitost >>> tam píše v dotazu,jak jí vraceli peníze …

Darkon

Dobrý den.
Peníze Vám pojišťovna vrátí. Nejedná se o promlčecí lhůtu ale s největší pravděpodobností jste měla u jedné pojišťovny dvě pojistné smlouvy s podobným plněním. Jedna pojišťovna vám dvakrát plnit, v případě pojistné události, nebude. Proto vám ji vypověděli a peníze za tři roky Vám buďto vrátí a nebo převedou na stávající pojistnou smlouvu.

http://www.broz­daniel.cz/

Mc Merkurion

Darkon: odkaz má být na stránky s radou,ne si dělat reklamu …