bolak

Může pojišťovna odmítnout pacienta?

Když je třeba někdo hodně nemocnej, dělaj mu každou chvíli nějaký drahý vyšetření a tu pojišťovnu to stojí statisíce ročně, tak kdyby chtěl změnit pojišťovnu, může mu říct nová pojišťovna „ne, ty se nám nevyplatíš, dej si vodchod“?

Odpovědi
redy

Mám to vobráceně, šla sem k VOZP a věděli že se jim prodražím. Bylo mi to nabídnuto lékařem stím, že je jako lepší.Pravej důvod sem se nikdy nedozvěděla ale bylo mě to fuk.

hanny 2

Nevím,jak je to v naší republice,ale v Americe je tento „model“ úplně běžný,tam tě pojišťovna odmítne pojistit jen když máš třeba 5 kg nadváhu – nadneseně řečeno,prostě si důvod vždycky najde – jejich filosofie je taková – vytřískat z lidí peníze na pojistném,ne jim přispívat na léčbu a vyšetření!
Viděl jsi dokument Sicko?Tam je řečeno vše – vysíláno asi před třemi lety.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/divate-se-prave-nebo-videli-jste-na-dokument-sicko-co-na-to-rikate
Lze údajně stáhnout na www.ulozto.cz
Určitě se toho tady taky dočkáme!