Džanička

Může po mě zaměstnavatel požadovat číslo účtu,když žádný nemám

Nemůžu si ho udělat z důvodů zablokování exekutorem.Někde jsem četla že mám právo požadovat výplatu na ruku nebo složenkou na adresu.Je to pravda?

Nejlepší odpověď
Mapel

Ano máš pravdu. Jenom realita je jiná a vnitřní předpis zaměstnavatele dává jen možnost převod na účet. Nemá to však zákonný podklad. Je potřebné se nějak dohodnout. Případně se domluvit s rodiči nebo sourozenci, zda by jim na jejich účet mohla být posílána tvoje mzda. Je to o ochotě zaměstnavatele vyjít vstříc.

Další odpovědi
radce

Požadovat může, ale Ty nemáš povinnost mít bankovní konto. Takže si domluv se zaměstnavatelem jiný způsob výplaty než převodem na účet, je povinnen vyhovět…

cukrar

Klidně sdělte zaměstnavateli, že žádný účet nemáte.