Kulpix

Může vést za řidítka nenastartovaného pionýra osoba bez ŘP?

Například kluk, ktery by ho dotlačil k sousedovi na dílnu na opravu?

Nejlepší odpověď
tforro

1. Musím být držitelem příslušné skupiny řidičského oprávnění, abych mohl
tlačit motocykl?

V případě tlačení motocyklu nemusíte být držitelem příslušné skupiny
řidičského oprávnění.

2. Mohu v provozu na pozemních komunikacích tlačit motocykl, který splňuje
všechny zákonné podmínky stanovené pro provoz vozidla na pozemních
komunikacích?

Tlačit motocykl, který splňuje všechny zákonné podmínky stanovené pro provoz
vozidla na pozemních komunikacích lze.

3. Mohu v provozu na pozemních komunikacích tlačit motokrosový motocykl,
který nesplňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích (nemá
registrační značku)?

Motocykl, který nesplňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích,
tlačit lze.

S pozdravem

kpt. Mgr. Veronika Hodačová
vrchní komisařka

Email: presspp@mvcr.cz
www.policie.cz

POLICEJNÍ PREZIDIUM ČESKÉ REPUBLIKY
Preventivně informační odbor KPP

Strojnická 27
170 89 Praha7

Více na: http://www.mo­torkari.cz/te­ma/?t=102767&pgr=5
Copyright © Motorkari.cz

Další odpovědi
Kepler

Samozřejmě, vedení motocyklu není jízda na něm. Ale pokud jej vede po silnici, je účastník silničního provozu jako každý jiný.

cukrar

V jednom soudním sporu bylo, že mladík, který měl zadržené řidičské oprávnění, tlačil vozidlo a (ne)řídil ho z okýnka. Pomáhali mu dva kamarádi, auto jim z kopce ujelo. Mladík byl odsouzen za řízení vozidla, ale odvolací soud ho osvobodil, páč neřídil vozidla.