chciodpoved

Může personalista odmítnout přepracovat smlouvu z doby neurčité na dobu určitou ?

Myšleno jestli je zaměstnavatel oprávněn neakceptovat takovýto požadavek. Popř. Kde dostanu odpověď ? (pracovní úřad jsem zkoušel)
Doplňuji:
Rád bych věděl proč se domníváte, že to tak je.

Nejlepší odpověď
ivzez

Nemůže. Personalista je zaměstnanec jako kdokoliv jiný
a jako takový je povinen plnit příkazy zaměstnavatele.

Máte-li však na mysli změnu pracovní smlouvy na návrh zaměstnance,
jde o něco jiného. V takovém případě zaměstnanec navrhuje dohodu,
kterou lze uzavřít pouze v případě, že s ní souhlasí obě strany.

Pokud zaměstnavatel s návrhem nesouhlasí,
není personalista oprávněn nv platné smlouvě cokoliv měnit
ani ke smlouvě vypracovat dodatek.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě. Smlouvu uzavřely obě strany za jistých podmínek. Změnit ji mohou, pokud obě strany souhlasí.
Doplňuji:
Z logiky věci. Smlouva, je dohoda nejméně dvou stran. Pokud ve smlouvě není stanoveno, že zaměstnanec si ji může jakýmkoli způsobem měnit, znamená to že si ji může měnit zase jen po vzájemné dohodě. Každá uzavřená smlouva by měla být oboustranně výhodná.
V žádném zákoně ani není uvedeno, že by zaměstnanec mohl měnit smlouvu bez souhlasu zaměstnavatele.

anonym

Ano, přepsání smlouvy se nedělá, ale může a musí, je to jeho prac. nápň, vypracovat dodatek ke smlouvě. Pokud myslíš návrh smlouvy je povinen též jej přepracovat k obrazu zaměstnavatele a zaměstnance.