kokos23

Může pers.ag. ukončit smlouvu na dobu urč. sama od sebe dříve,než je ve smlouvě?A je povinna platit zdr.a soc.pojištění

Jelikož nebyla práce,chce agentura sml.na dobu určitou ukončit dříve?Má na to právo bez souhlasu zaměstnance?

Nejlepší odpověď
Drap

Důležité je co je napsáno ve smlouvě. Většinou agentury koncipují smlouvy tak, aby to pro ně bylo možné a pokud možno co nejvýhodnější

Další odpovědi
Michal Kole

Záleží co máte ve smlouvě. Pojištění je povina platit, protože jste její zaměstnanec. Akorát Vás přiděluje svým zákazníkům.

Já osobně bych přes agentůry zaměstnávat zakázal, protože jsou to jen nevýhody pro zaměstnance.