Může PČR požádat o podání odborného vyjádření /majitele-prodavače/Elektra-obchod,čím se musí odborník prokázat?

Jedná se o poškození a odcizení média/satelit/,kte­ré bylo k odbornému vyjádření popsáno a vysvětleno policií jí zvolenému posuzovateli.Musí mít ten „posuzovatel“,po­tažmo prodavač-majitel elektroobchodu nějaký certifikát nebo osvědčení k tomuto úkonu-"odbornému vyjádření"a kdo tento certifikát či osvědčení uděluje.Děkuji.

Odpovědi
atriplex

V tomto případě prodavač žádný certifikát nepotřebuje, postačí jeho odbornost jakožto prodavače tohoto druhu zboží. Policie prodavače pouze poučí o „pravdivém vyjádření a pod.“

Odborné vyjádření se provádí v jednoduchých případech, kdy postačí orientačně vyčíslená škoda.

Pouze, kdyby policie chtěla znalecký postudek, potřebuje mít znalce, který je zapsán u soudu.