Avatar uživatele
Braňo

Může osoba v HPP, vydělavajici plnou mzdu, brát pri tom i invalidní duchod cca 7600kc?

Není snížena pracovní schopnost!
Doplňuji:
Takže dělat trismenny provoz,brát 13platy a bonusy a k tomu brát ještě id, tak se mi zda,že se tu obchází zákon jestli se nepletu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3553 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Může.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud neni snížena pracovní schopnost, tak nemůže mít invalidní důchod. Pokud ho má, tak si může vydělat kolik chce

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

ANO, může současně pracovat:

Zdroj: www.duchody-duchodci.cz/in­validni-duchod-a-prijem.php

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Pokud osoba I., II. či III. stupně invalidity zvládne vykonávat nějakou práci (zaměstnavatel ji zaměstná, zůstane v původním zaměstnání) pracovat může.
Vaše otázka však zřejmě směřuje jinam…
Poptejte se na ČSSZ…
Dokud jsem byla poživatelem dříve tzv. částečného ID (II.st.), musela jsem si hlídat výšku příjmu z HPP, abych nepřišla o peníze z ID. Tedy nikoliv o nárok na něj, ale hrozilo snížení nebo odebrání peněz. Po ukončení pracovního poměru či snížení příjmu, by mi na vyžádání opět chodily peníze od ČSSZ. Pracovala jsem tehdy na 6h. Obavu jsem mít nemusela, ve zdravotnictví byly takové mzdy, že mne ani nemohly ohrozit. :).
Po přiznání ID III. stupně a následně po 5 letech, následovala rekomandace a uznání trvalé plné invalidity – bylo ČSSZ naprosto jedno, zda si vydělám 50 Kč nebo 500 000 Kč/měs.....
Úřednice OSSZ mi vždy sdělila přibližnou maximální možnou výši příjmu. Později, jiná nebyla ochotna mi toto sdělit. 2 roky po sobě jsem vždy vznesla písemný dotaz do Prahy a vždy mi odpověděli :).
Bohužel nevím (nepotřebuji vědět), zda toto platí ještě dnes a zda je vhodné se o toto zajímat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Osoba v ID může pobírat jakkoliv vysoký příjem. Měl by si ale uvědomit, že si jej posudková komise pozve na prezkum zdrav. stavu. Může dojít k přeřazení do jiné sk. ID. V nejhorším může po přeřazení i vracet část ID. ID je postaveno na % schopnosti pracovat. 1. st. je 35%, 2. st. je 55% a 3. st. je 70% neschopnost.
Spíš si polož otázku, jaký stupeň má ID. Ve 3 asi těžko, spíše bych to tipoval na 1. stupeň.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek