Pokročilý

Může osoba starší 16ti let utéct do Anglie ?

Chci se zeptat :) v anglii je zákon že můžete do anglie cestovat sami od 16ti protože jste tam prakticky od 16ti plnoletí ale s menšími omezeními ... takže když někdo uteče do anglie 16ti let starší a v česku po něm vyhlásí pátrání páč ještě nebyl nezletilý a už jste v anglii kde jste plnoletí, tak vás nemůžou nutit odjet zpátky že ne ? páč jako plnoletý máte už máte právo tam zůstat ne ?
Doplňuji:
Nemyslím, utéct před trestem ale např před známými nebo rodinou apod.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Bezdomovec můžeš být i zde - vyjde tě to na méně stresu - výsledný efekt stejný... (Nějaká charita se vždy najde.)

Další odpovědi:

Zlatý

Nedoufej v Britskou benevolenci a své zdejší problémy si vyřeš zde.
Už třeba jen proto, že pokud tě justice dostihne (a to tě v EU dostihne, to si piš), bude pro tebe lepší, když si trest vyslechneš (a odkroutíš) jako nezletilý.
Doplňuji:
" před známými nebo rodinou apod"
To je stejné.
Buďto se jim postav a vyřeš své (jejich) problémy zde - a nebo uteč daleko, GB není to správné řešení.

Zlatý

To se mi nezdá, že by mohl někdo v 16. letech cestovat do Anglie sám bez prohlášení zákonných zástupců, že s tím souhlasí.
Teď v létě jsem cestovala do Anglie s dcerou a jejím přítelem (17 let) a měla jsem s sebou papír podepsaný jeho mamkou, že souhlasí, že se mnou může cestovat. A opravdu ho v Anglii na letišti chtěli vidět!
Kdyby cestoval sám, bylo by to stejné, musel by mít papír, že cestuje sám a rodiče o tom vědí.
Jiná věc je, že to není s ověřeným podpisem...

Zlatý

Psal jsi, že Ti bude 17. Za rok a něco budeš plnoletý a můžeš se od rodiny odstěhovat. Dokud nebudeš plnoletý, vůbec na nějaký "útěk" do ciziny nemysli. Co bys tam dělal, kdo by Ti pomohl ? Neměl bys peníze, práci, bydlení. Prostě nic. Myslím si, že by Tě poslali ihned zpátky do ČR. :-(
Buď rozumný. :-)

Pokročilý

... heh :D .. noooo.. v Anglii uz par let pobyvam, a nebylo to na zacatku tak jednoduche, ovsem dnes to maji nove prichozi jeste slozitejsi nez jsem to mel ja.. Ja skoro neumel anglicky, ale mel jsem stesti a chytil se. Dnes si bez anglictiny ani neprdnes, nikdo te nezamestna, nikdo ti nepronajme bydleni, a z uradu te poslou fofrem na vlak. Tehdy mi stacilo 30.000,- na preziti prvnich dvou mesicu, dnes sem bez "padesatky" nechod ;)

Ovsem jestli jsi zdatny , vytrvaly, soutezivy a bez nejmensiho pudu sebezachovy, tak prosim.. budu drzet palce :D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.