Může operátor useknout hovor?

Operátoři nabízí neomezené volání ve svých sítích, ale pokud budu volat více jak hodinu, muže mi useknout hovor?
Doplňuji:
To „neomezené“ mi připadá zavádějící, měli by napsat max. 60–70 minut a každý ví na čem je.

Nejlepší odpověď
Bedy

Ano, má na to právo jakýkoliv operátor a každý to dělá – usekne to po hodině. Je to ochranné oseknutí, aby se zbytečně nezatěžovala síť a hlavně, kdo nemá neomezené volání, tak aby ho to nemuselo stát majland. Ono to pak vymáhat je taky těžší.

Mě osobně to nevadí.
Doplňuji:
Neomezené je v tom, že zaplatíte prostě nějakých 7–8 stovek a můžete se volat kolikrát chcete, prostě nejste omezen – vyjma toho, že po hodině se hovor vypne. Ale pak můžete zase vytočit to smaé číslo a prostě navíc nic neplatíte.
Jinak O2 ve svých reklamách má třeba hodinový hovor jen za 6 korun (to se týká výhodné předplacenky).

Další odpovědi
freek_zr

Některé názory nejsou úplně pravdivé, ono toto useknutí souvisí pouze s ochranou GSM rámců, které se a to nebudu chodit do velkého detailu, cca po 60minutách aktivního hovoru začnou opakovat a tím hrozí hacknutí a možnému odposlouchávání hovoru.
Takže to „useknutí“ tu hraje jako ochranný faktor před nechtěným odposlechem na technologii, jejíž zabezpečení je poplatné době ve které se vyvíjela…

anonym

Může a dělá to. T-Mobile po hodině hovor zcela běžně přeruší. Štve mne to, ale nezbývá, než abychom pokračovali v telefonátu jako v dalším hovoru.
Doplňuji:
Česílko, ale to „neomezené“ je ve vztahu k číslům mobilů, ne ve vztahu k délce hovoru. Bylo tím většinou myšleno, že na volání v síti (T-Mobile) za cenu třeba 4,–Kč za minutu není další omezení. Mohl jsi za tuto cenu volat kterýkoliv den a komukoliv. Po hodině Tě sice automat vypnul, ale mohl jsi novým hovorem pokračovat za stejných podmínek dál. Hovor je prakticky také délkově neomezený, ale musíš po hodině točit volaného znovu. (Dnes operátoři poskytují volné minuty na volání bez jakéhokoliv omezení, čili do všech sítí.) Toho jsem si užila s kamarádkou, která se odstěhovala do Německa. Než k tomu došlo, tak to byly i hovory tříhodinové, protože obě jsme účetní a máme i spoustu mimopracovních aktivit, kde jsme si vyměňovaly zkušenosti. Hodina horovu nám pokaždé utekla hodně rychle. Teď to řešíme přes skypa. Tady naštěstí žádné takové přerušení nehrozí.
Zkrátka je třeba chápat, že výraz „neomezené“ má také svá omezení. Je to prostě reklamní formulace.

zjentek

berte odpověď s nadsázkou- operátor useknout hovor nedokáže, ale přerušit jej dokáže kdykoli,tak jako toto naprogramovat dle smlouvy poskytovatele.
Hovory by se neměli uskutečňovat delší nežli hodina, to je neprospěšné z mnoha příčin a mnoha stranám (dalo by to na novou kapitolu). Když potom znáte člověka, který je na internetové síti nonstop k dispozici a vy zjistíte,že takto telefonuje, pochopíte, že při své komunikaci na této síti často telefonuje. Vycházím z faktu, že délka denního času je generovaná všem stejně ,)

terry

Neomezené přece neznamená pro jeden hovor.
Po cca 1 hod ho končí všichni operátoři.
Můžeš přece volat znovu.

tekumseh

Maximální délka hovoru je v síti Vodafone 60min, v síti T-mobile také 60min a v síti O2 to je 68min. Máte to napsané v obchodních podmínkách, že je maximální délka hovoru omezena. S neomezeným voláním to nemá nic společného, to je o tarifikaci.