mivlka

Může opatrovník,který má v péči osobu zbavenou svéprávnosti,na­kládat i s jejím majetkem?

Odpovědi
M.

Snad jen pouze s povolenín té osoby.

Mapel

Může jen v zájmu oné osoby a pak musí předložit soudu kompletní vyúčtování peněz, které musí soud schválit. Jelikož osoba je zbavená svéprávnosti, její souhlas s nakládáním peněz je právně neplatný. To je podstata zbavení svéprávnosti.

zzzzz

Způsobilost k právním úkonům, je buď omezena, nebo zbavena. Jsou to dvě rozdílné věci. Záleží, co je napsáno v rozsudku. Omezení je pouze částečné (např. nesmí podepisovat smlouvy). Pokud byla osoba způsobilosti zbavena a vy jste její opatrovník, můžete nakládat i s jejím majetkem, ale pozor, musí to být v její prospěch!!!!!

Co píše M., že máte mít povolení té osoby, tak to je nesmysl. Je zbavena způsobilosti právě proto, že se nedokáže sama správně rozhodovat.

florida

Policie říká ze nemusite nic. Nevim kdo v této zemi mi dá za pravdu že musite