TheMyss

Může občan nebýt občanem jakékoliv země (tj. být bez občanství?)

Odpovědi
ivzez

Zajímavá otázka.

Nemůže, bez občanství by přestal být občanem.
Pro člověka bez občanství (bez dokladu) by byl problematický
pobyt v jakékoliv zemi i přesun mezi různými zeměmi.

Pokud vím, tak žádné „území nikoho“ už dnes neexistuje
a pokud i existovalo, stejně by se tam člověk asi nedostal
(= nikdo by ho tam nepřepravil).

K předchozím odpovědím:

Česílko, trvalý pobyt je něco jiného než
občanství (dřívve státní příslušnost).

zzzzz, zajímavý nápad!
Nemohla byste rozvést, jak „vyvázání z občanství“ probíhá?

anonym

Nevím jak ostatní státy, ale v ČR získáš automaticky ze zákona trvalé bydliště na obecním úřadě. V tu ránu máš příslušnost ke státu.

zzzzz

Může jsou státy (převážně ty co nedodržují lidská práva a mezinárodní dohody),které tě občanství zbaví bez tvého souhlasu. V ČR si o uvolnění z občanství musíš požádat.