zzzlatokopka

Může občan ČR, koupit na Slovensku pozemek a zapíšou mu ho bez problému do katastru?

Já vím, že to před pár lety byl problém, nastala nějaká změna? Už to problém není?

Našla jsem inzerát od MMreality, kde prodávají chatu na Slovensku včetně pozemku.

Všem předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud vím, tak žádný problém neni , platí to i opačně.

Další odpovědi
Pepa25

Nabývání nemovitostí cizinci řeší (řešil) devizový zákon. U ČR padla omezení pro občany EU v r. 2009, na Slovensku nemám praktickou zkušenost, ale podle tohoto zdroje v odkazu: http://www.kri­vak.sk/sk/legal-news.php?arti­cle=251 to bylo v r. 2014. Článek ale zmiňuje omezení pro zemědělské pozemky. Zkusím ještě zjisti víc.

gecco

Už to problém není, mám dojem, že od 1. 1. 2014…
😉

zzzlatokopka

Můžu už koupit i lesy?

gecco

Jo…
Aspoň pokud vím…
😉