Může o mě posudek pro úřad napsat lékař, který mě nikdy neviděl jen na základě něčího přání a úplatku?

Musí brát úřad (sociálka, úřad práce, soud,…) takový posudek vážně, když je od lékaře, který mě nikdy neviděl a jen ho někdo podmázl?

Jak pak na úřadě dokážu, že jsem nikdy u tohoto lékaře nebyl?

Nejlepší odpověď
anonym

nevím jestli na to může někdo přihlížet,ale dokázat že jste u tohoto lékaře nikdy nebyl můžete,zajděte na svou zdravotní pojištovnu kde jste registrovaný a vyžádejte si výpis,na kterém je uvedeno,u kterého lékaře jste byl a jaké ošetření vám poskytl za celý rok

Další odpovědi
Miroslavst

Domnívám se, že např. pro siciálku je oprávněným lékařem pouze posudkový lékař.
V případě, že nesouhlasíte s uvedeným zdravotním stavem, kdy byl posudek vydán bez vašeho vědomí, můžete požátat příslušný úřad o přezkoumání zdravotního stavu.
Podivoval bych se však lékaři, který by takový posudek vydal, jelikož se dopouští trestného činu.