Může neurofibromatóza vyvolat piku?

Doplňuji:
fcoop

Sám používáš slovo „pika“. Znám to takto počeštěně… Jde mi o to, že neurofibromatóza může mít vliv na hladinu gaby (kyselina gama-aminomáselná), pročež si myslím, že doktor mylně považuje obě nemoci u pacienta jako jedinečné. Dle mého je to spjaté s úrovní gaby a tedy se schopností „rozumně“ uvažovat nad pudovými potřebami pacienta. Když má tedy hlad, zkrátka vezme co je po ruce.

Nejlepší odpověď
fcoop

Nejdřív jsem si myslel,že špásuješ,pika je malý hlodavec,žijící v horách.
Ty jsi zřejmě myslel syndrom „pica“.

Foneticky pika = Pikou rozumíme nutkání k jedení věcí, které nejsou poživatelné, například: hlína, škrob, syrová mouka, drcený led(Net)

Tady ti na to asi nikdo fundovaně neodpoví.Zkus poradny.

Existuje porucha, která lidi nutí jíst věci, které nejsou k jídlu – kamínky, hlínu, polystyren. Kromě celoživotně postižených lidí jí dočasně trpívají i těhotné ženy. Tato porucha se jmenuje pika a znamená to straka. Pochází to z latinského pica a je to poměrně výstižné. Straky jsou totiž ptáci, kteří všechno sbírají a polykají i naprosto nestravitelné věci.
Velmi častým projevem syndromu pika je nutkavé pojídání kovů. Existují dokonce lidé, kteří si na této poruše postaví kariéru.

Například proslulý Michel Lotio (1950–2007), estrádní umělec, který kromě kovu pojídal i sklo. Celkem pozřel 9 tun kovu. Snědl mimo jiné 7 televizorů, 15 nákupních vozíků, 18 kol a vrcholem jeho kariéry byla úplná konzumace letadla Cessna./Net)
Doplňuji:
Ty dvě věci nebudou mít nic společného,ale ............
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ne­urofibromat%C3%B3za

Další odpovědi
rigormortis

Má smysl se dotazovat, když tazatel ignoruje odpovědi a zná odpověď?

jjj123456789

Tak urkitě.

arygnoc

čo to je pika?

ani z kontextu po doplnení nie je jasné, že máš na mysli pica syndróm.

hladina neurotransmiterov nemá s pica syndrómom nič spoločného, URČITE sa nejedná o poruchy spôsobené vsdným alebo nedostatočným (či nebodaj zmätočným) vedením vzruchov.

i keď príčiny pica syndrómu nie sú celkom známe, predpokladá sa jeho súvislosť s hladinami krvotvorných prvkov v organizme, najmä železa (napr. chudokrvnosť).

a s tým neurofibromatóza skutočné nesúvisí.
mimochodom, neurofibromatóza je genetické ochorenie, a nie ochorenie cns.

celkom by ma zaujímalo, ako s ta sa ku tomuto spojeniu dopracoval.

ad argument: Sám používáš slovo „pika“.

ja používam fufň – vieš, čo to je?

;-Q

fcoop

Matesax – zdá se,že o tom víš víc,než já.
Zkus poradny,tedy spec. poradny.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ne­urofibromat%C3%B3za

fcoop

Chybička

http://www.priznaky-projevy.cz/psychi­atrie-sexuologie/pica-syndrom-pajka-priznaky-projevy-symptomy

Není to odpověď jakou chceš,ale je to tedy podívaná.