Aha

Může někdo nařídit nějaké očkování dospělé osobě?

Mám na mysli třeba očkování vojáků nebo jiných skupin obyvatel, u kterých je v zájmu společnosti, aby se vyhnuli onemocnění a zůstali tak schopní vykonávat svou práci.

Odpovědi
Michal

Dospělé osobě ne! Poku jste třeba onen voják se speciálním výcvikem,tak pravděpodobně ano!

panenka

dospělému se to nařídit nedá pokud je to ale nutné tak ano nařídit mu to můžou

iwetax

Já si myslim , že tetanovka je povinná.

Nuk nuk

Existují povinná očkování, která se týkají dospělých osob. Nařídit jim to nikdo nemůže.
Jsou ale povolání (vojáci, pracovníci ve zdravotnictví atd.), kde je vyšší riziko nákazy. Tam zaměstanvatel má v jistém smyslu seldovat očkování proti konkrétním nemocem, nebo toto očkování nařídit. Zaměstnance asi nikdo nepožene k soudu nebo nebude požadovat pokuty za to, že neuposlechne (jako by tomu bylo u rodičů, kteří odmítnou očkování pro dítě), ale v určitých situacích jej může zaměstnavatel propustit.