berry38

Může někdo kontrolovat transakce, výběry z bankomatů?

Nebo kontroluje někdo např.denní výběry peněz na kartu uživatelů – kdo si kolik vybral atd…jak moc je tohle anonymní?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Kontroluje to banka. Toto je pro tvé dobro, pokud se objeví nezvyklá transakce, ihned klientovi volají.

Na podnět to kontroluje i finančák.

Další odpovědi
anonym

Banka.

Hamon

Za normalnich okolnosti se tohle nekontroluje. Ale pri podezrele transakci (napr. mas kartu x let, nikdy jsi s ni v zahranici nevybirala a najednou mas vyber z bankomatu v Asii) je mozne, ze bude transakce proverena.
Banky, ktere pracuji offline (vetsina velkych) jsou schopne transakci zarazit i po vlastnim provedeni. Online banky (nektere mensi) prevadi penize okamzite. To je dulezite pri podvodnem prevodu – u offline banky mas nejakou pravdepodobnost, ze ke skode vubec nedojde, u online k ni dojde temer stoprocentne.
Zpetne je dohledatelne cokoli radu let (nevim presne kolik, ale je to snad az deset let po ukonceni smluvniho vztahu).