DanGeo13

Může nastat situace, že si ani GoalControl nebude vědět rady?

Míč se zastaví tak (ne)šikovně na brankové čáře, že si ani systém GoalControl, který čítá kolem dvaceti kamer na stadionu, nebude vědět rady, zda to gól byl nebo ne?
Doplňuji:

  • zda to byl gól nebo ne. Je tato situace možná?

Nejlepší odpověď
Beer4Real

Jasně že jo. Kdyby ten míč při kopu praskl a rozpůlil se (což se už opravdu stalo), tak by to ten systém nepobral proč proletěla brankou jenom šišatá půlka čehosi gumového :D

Další odpovědi
bolak

Samozřejmě, i ty kamery/senzory maj nějakou citlivost, stejně jako GPSka která určuje polohu třeba 3m, takže na mapě to vypadá přesně, ale když jsi na místě, tak je tam možná chybovost 1,5m (když se zaokrouhluje). Třeba jestřábí oko má myslím přesnost 3mm, takže se klidně může stát že míček je 1mm out, ale systém hlásí že to byl čárovej míč nebo naopak, a u GoalControl byl požadavek 5mm.

Taky může jedna kamera ukázat tak a druhá jinak, a počítač to pak nedokáže správně vyhodnotit. Nebo i nějaká mlha, nebo dýmovnice by to mohla nějak ovlivnit. Technologie nejsou neomylný.

http://www.da­ilymotion.com/vi­deo/x2v9uv_ten­nis-hawk-eye-error-vaidisova-kud_sport
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=mFIVbyKIG­Qw

Každopádně ale myslím že mnohem víc chyb vznikne chybou rozhodčího než chybou technologií, a osobně bych třeba konkrétně ten GoalContol zavedl i na postranní čáry a časem případně i (minimálně jako pomoc pro rozhodčího) při posuzování ofsajdových situací.