Zedajda

Může motorka 125 ccm táhnout 50ccm?

Zdar všichni,může 125ka táhnout na laně 50ku,potřebuju odtáhnout motorku tak 5–6 km a nwm co na to poliši.Dík za odpovědi

Nejlepší odpověď
Hlada

Motocykl bez postranního vozíku a moped se nesmí vléci nebo užít jako vlečné vozidlo. §34/6

Další odpovědi
Drap

Nemůže, Za motocyklem lze táhnout pouze vlečný vozík k tomu určený.

Rocker

Není lepší jí odvézt na přívěsu za autem,nebo na pick-upu?O tahání motorky za motorkou jsem ještě neslyšel.

venkovan

Poliši nic moc. Pokud 125 není se sajdkárou, tak zapíší obou řidičáky a vše odešlou na správní úřad a tam vás společně odmění nějakou tou pokutou a body.
Takové blbosti se dělávali a koukám, že stále chtějí dělat. Fakt ale je, že občas se povedlo, že oba do cíle dojeli i bez odřenin.
To jako v okolí není žádný kamarád a autem a s přívěsným vozíkem?
Doplňuji:
Něčekám, že synci kteří se takto potáhnou budou mít u sebe peníze na pokutu, a že budou ochotni platit. Kolik bodů nevím, ale tipl bych, že tažené motocyklu motocyklem zařadí do kategorie nebezpečné jízdy. Mám totiž pocit, že s tím ani v bodech přímo nepočítají – koho by dneska takový blbost napadla.

Miroslavst

Vrať řidičák, jelikož evidentně neznáš zákon o provozu na pozemních komunikacích. Nelze táhnout ani tahat.
A 50-ku (pincka) naložíš i do dodávky nebo většího auta.

cukrar

Zedajda, nelze takto tahat vozidla.

venkovane, "a tam vás společně odmění nějakou tou pokutou a body. "
kolik za to je bodů? a proč ne na místě neudělí pokutu?

Venkovane, moc spekulujete, ale máte na to právo.
"Něčekám, že synci kteří se takto potáhnou budou mít u sebe peníze na pokutu, …

proč ne dcerky, nebo kmeti,,, pokud nemaji na pokutu hiotovost dostanou složenku..
. Kolik bodů nevím,… ale napsal jste že mu dají, takže nedají!!!
… zařadí do kategorie nebezpečné jízdy.
Takto nelze řešit přestupek..
Mám totiž pocit, že s tím ani v bodech přímo nepočítají – koho by dneska takový blbost napadla."…souhlasím
přeji aby Vám Eliška neřidělila žádný bod!!!

emba5

Pokud nemáš jak tak ji dotlač 5–6km není tak daleko