(O_o)

Může mobil při častých kontrolách na letišti nasáknout dostatečně radiaci?

Zadravim nosim mobil v kapse a casto cestuju a na letisti se provadi kontroly v pristrojich ktere vystavuji mobil radioaktivnimu zareni. Nemyslite ze to muze cloveku nejak uskodit?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne…
Jednak jsou dávky záření velmi nízké a druhak jde o ´měkké záření´ (nezpůsobuje „nasáknutí“ 😉.
Resp. dříve, než by organismus člověka nějak negativně reagoval, byl by mobil radiací-ionizací zničen.

Další odpovědi
Emefej

Pokud si pamatuji, tak mě při žádné kontrole na letišti mobilní telefon v kapse nenechali. Vždycky se dával do bedýnky, která projížděla po pásu rentgenem. Nemusíš mít strach, radiací z letištní kontroly se nic nasáknout nemůže.

mosoj

Mobil to vydrží a ty též.

Skenery jsou různé . Ty co zobrazují podrobnosti a vnitřnosti vykazují radiační zátěž vyšší. Ten běžně používaný skener vydá za obvyklou dobu skenování dávku záření jako hodinový pobyt na palubě letadla.
Sorbce ionizovaného záření do těla ale existuje a kumuluje se.