micho

muze mne zamestnavatel zapocitavat slevu na dani za poplatnika do hodinoveho mzdového ohodnoceni dekuji

jsem sezoně zaměstnaný na hpp . mám se zaměstnavatelem smlouvu na dobu určitou. a teď mne došlo že když dostavám výplatu tak mne zaměstnavatel započítává do mzdy i moji tzv. slevu na daní tj cca 2000 měsíčně mohu se nějak bránit ? má na to zaměstnavatel právo ?
Doplňuji:
takže při platů 100kč / hod čistého. nedělám při 160 hodinách 16000 tis + 2000kč sleva na daní poplatník ale za 14 tisíc + 2000 sleva na daní poplatník?
trochu podvod od zaměstnávatele ! jelikož potom nemám 100kč ale % 2000kč – podvedený počet hodin

Odpovědi
Deli

Zaměstnavateli jste musel podepisovat takový růžový dvojlist, kde o odečtení této slevy ne/žádáte. Teprve pak Vám to může počítat ve mzdě.