Avatar uživatele
anonym

Může mne zaměstnavatel po 3-leté mateřské vyhodit i když moje místo nezaniklo

V prosinci se mám vrátit z mateřské dov., zaměstnavatel mi však sdělil, že paní která pracovala místo mne má smlouvu na dobu neurčitou takže pro mně nemá práci. Chce abych si zažádala o neplacené volno na rok a pak se uvidí. Podle mne ale to nic neřeší, paní má 2 roky do důchodu a těžko sama rozváže prac. poměr. Neznamená pro mně nepl. volno ztrátu nároku na odstupné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5285 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Zaměstnavatel Vás může propustit až po ukončení vaší MD.
Nemám s tím sice osobní zkušenosti, ale být Vámi, návrh Vašeho nadřízeného, vzít si na rok neplacené volno, bych odmítla a pokud možno bych se pokusila přesvědčit šéfa,aby dal výpověď on Vám, nikoliv Vy jemu.
Vezmete-li si neplacené volno, nejen že během té doby nedostanete ono odstupné ale ani si legálně nebudete moci najít žádné nové místo, protože budete oficiálně zaměstnaná.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
LuciJe

Zaměstnavetel Vám Vaše místo po takto dlouhou dobu držet nemusí. Musí Vám však nabídnout jiné (které můžete nebo nemusíte přijmout) a nebo Vás propustit pro nadbytečnost – s dvouměsíční výpovědní lhůtou a odstupným ve výši 3 měsíčních platů. Na neplacené volno určitě nepřistupujte, nevyplatí se Vám to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek