Může mne zaměstnavatel po 3-leté mateřské vyhodit i když moje místo nezaniklo

V prosinci se mám vrátit z mateřské dov., zaměstnavatel mi však sdělil, že paní která pracovala místo mne má smlouvu na dobu neurčitou takže pro mně nemá práci. Chce abych si zažádala o neplacené volno na rok a pak se uvidí. Podle mne ale to nic neřeší, paní má 2 roky do důchodu a těžko sama rozváže prac. poměr. Neznamená pro mně nepl. volno ztrátu nároku na odstupné?

Odpovědi
Nuk nuk

Zaměstnavatel Vás může propustit až po ukončení vaší MD.
Nemám s tím sice osobní zkušenosti, ale být Vámi, návrh Vašeho nadřízeného, vzít si na rok neplacené volno, bych odmítla a pokud možno bych se pokusila přesvědčit šéfa,aby dal výpověď on Vám, nikoliv Vy jemu.
Vezmete-li si neplacené volno, nejen že během té doby nedostanete ono odstupné ale ani si legálně nebudete moci najít žádné nové místo, protože budete oficiálně zaměstnaná.

LuciJe

Zaměstnavetel Vám Vaše místo po takto dlouhou dobu držet nemusí. Musí Vám však nabídnout jiné (které můžete nebo nemusíte přijmout) a nebo Vás propustit pro nadbytečnost – s dvouměsíční výpovědní lhůtou a odstupným ve výši 3 měsíčních platů. Na neplacené volno určitě nepřistupujte, nevyplatí se Vám to.