Nerevarin

Může mít používání telefonu se Symbianem nějaká bezpečnostní rizika?

Jelikož je to již „mrtvý“ OS, který se nevyvíjí a neaktualizuje, může se snadněji stát terčem virů, či hackerů? Nebo je možné, že se uplně zastaví jeho provoz a člověk bude muset koupit novější telefon?

Nejlepší odpověď
setapouch

Dnes se nevyplatí psát pro něj malware, existují ale starší útoky.

Další odpovědi
cochee

Setapouchovo je správně, já jen doplním, že nelze „zastavit provoz“ Symbianu, Symbian není závislý na nějakých vnějších vazbách na Nokii, existuje nezávisle samostatně v každém jím vybaveném telefonu a fungovat bude tak dlouho, dokud bude telefon funkční a dokud budou funkční GSM sítě.