Emilly

Může mít pes alergickou reakci na kočku?

Vlastně nejen na kočku, ale i na pyl, roztoče atd.? A pokud ano, jsou projevy alergie stejné jako u lidí? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Valky

Myslím si, že určitě. Pejskové můžou mít plno typů alergií, a pokud má alergie na roztoče, tak je dost možné, že může mít alergii i na kočku. Na pyl určitě také – tu má nás pes, sice jen slabou, ale při venčení stálé „pčíká“ i pak, když už jsme doma. Existují psíci, kteří mají alergii na trávu a mají neskutečné bolesti při venčení – loupe se jim kůže do masa na tlapkách… ;) Ale jaké jsou projevy alergií na jiné věci u psů, to netuším.. zkuste mrknout někde na internetu, jestli o tom není nějaký článek..

Další odpovědi
www

Ano, může. Zejména nová, často přešlechtěná plemena trpí různými neduhy.
Doporučuji návštěvu veterináře, řekne víc.

50centes

na kočky ne na pyl ano i rostoče

teracora

Nevím, jestli náš pes má alergii na kočku, ale je pravda, že začal se škrábáním, když přinesli děti k domu zatoulané kotě(blechy nemá), potom mu v chuchvalcích začaly padat chlupy (musím podotknout, že mám plemeno s nelínající srstí) a až po injekjích se sklidnil a týden po nich začíná znovu.

Zplic

Tak náš pes má neustále alergii na kočku. Ne, že by kýchal, ale když ji uvidí, tak začne štěkat a vyvádět.