natushka

Může mít odblešený pes blechy?

18.8.2011 jsme si přivezli pejska s PP a chovatelka ho odblešovala i odčervovala.Od tohoto dne se ale pejsek čímdál více škrabe a také se kouše.u ouška už má dokonce vydřenou kůži do krve.co s tím?může mít blechy?
Doplňuji:
arygnoc:to ,,odblešovadlo,,by­lo ve formě injekce..tak nevím,jestli jr to možné…

Nejlepší odpověď
beer

Tak pozor !!
Toto vůbec nevypadá na podráždění v důsledku odblešení, nebo blechy. Obávám se, že půjde o onemocnění kůže ! Může se jednat o svrab, exém či něco podobného a proto rozhodně doporučuji navštívit veterináře.
Rád bych se mýlil..

Další odpovědi
arygnoc

asi je to (svědění) způsobeno právě tím odblešovadlem.
i kozmetika někdy škodí.

samicek333

Souhlasím s předchozími odpovědmi, myslím, že byste měla zajít na veterinu ať ho prohlédnou. Náš pejsek, o kterého jsme minulý roky přišli měl něco podobného u kořene ocasu. Pořád si to místo kousal až to měl do krve. na veterině mu to vyholili a něčím zadělali. Dostal nějakou injekci.
I odblešený pes může chytit blechy. Odblešení asi znamená, že psa blech zbavila, takže úplně v pohodě může na nějaké louce znova blechy chytit…