Tomas744

Může mít náhradní napájecí adaptér k WIFI routeru stejné napětí, ale jiný proud?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud bude mít ten náhradní ´vyšší´ proud (tedy vyšší proudovou zatížitelnost, vyšší výkon), je to OK.
Pokud by měl menší, pak buďto nebude dostatečně napájet (případně se vypne) a nebo ´shoří´.

Další odpovědi
ChineLin

Musí být stejné napětí.

Proud napsaný na adaptéru je maximum, které umí dodat – pokud ho připojené zařízení bude potřebovat. Ale fungovat bude dobře, i když z něj bude router odebírat méně.

Takže napájecí adaptér musí mít proud stejný, nebo vyšší, než ten původní (nebo kolik je napsáno na wifi routeru).