FerenCZ

Může mít led nižší teplotu než 0°C?

Nejlepší odpověď
quentos

jistě, teplota ledu může jít až k absolutní nule, tedy –273°C: http://wiki.an­swers.com/Q/Can_i­ce_be_colder_than_32_­degrees_Fahren­heit

http://www.chacha­.com/question/can-ice-be-colder-than-0-degrees-c

Další odpovědi
Hlada

Může. Má teplotu okolí.

Dochy

Běžnej led má problémy spíš s teplotou vyšší než 0 😉

Pájo

Vhodnou kombinací různých solí a ledu lze připravit chladicí lázně o teplotě od –2°C až do –55°C
Doplňuji:
http://img826­.imageshack.us/im­g826/8758/slo­enchladicchsms­.jpg

sefo

je to proste tuhe skupenstvo pre vodu, tzn naopak napr.ak zelezo ohrejes na viac ako isty bod prejde do tekuteho skupenstva a leje sa, ak znizis teplotu tak zase ztuhne, teoreticky by sa malo pri dalsom oteplovani vyparit, presne tak ako voda. takze ano od 0C nizsie bude mat voda skupenstvo tuhe a to lad, tuhsi lad uz nebude :) dufam ze som vysvetlil dobre, a nizsie ako –273C sa nedostanes, to je fyzika

led

Ľad (led) s teplotou vyššou ako 0°C už nie je ľad, ale kvapalina
Bod 0°C sa v prípade H2O považuje za bod premeny kvapalného skupenstva na tuhé a naopak
tuhé skupenstvo vody tj. po ochladení na teplotu nižšiu ako 0°C sa volá ľad (led)

PS.
moje zmrazenie na teplotu menej ako 0°C (až na –196°C) sa volá kryonika, takže môžem mať nižšiu teplotu :)
(Podstatou kryoniky je, že ľudí, ktorých sa nedarí vyliečiť a sú dnes odsúdení na smrť, zmrazia na mínus 196 stupňov na 50 až 100 rokov, keď už vraj bude dostupná dokonalá technika rozmrazovania, ale aj lieky na ich vyliečenie.)