štamgast

Může mít jeden stát více hlavních měst?

Nejlepší odpověď
led

Ano.
Za hlavné mesto sa považuje mesto, v ktorom sídlia najvyššie štátne orgány, sídlo štátnej moci. V prípade napríklad štátu s federatívnym usporiadaním, hlavné mestá jednotlivých federálnych republík – štátov, sú samostatné v rámci vlastného štátu a tie spolu sú zaštrešené federálnymi orgánmi sídliacimi v hlavnom meste celej federácie.
Hlavné mesto federácie môže byť súčasne aj hlavným mestom jedného z členských štátov.