tynunakiki

může mít infarkt i 15ti leté dítě?

infarkt

Nejlepší odpověď
marci1

Je to vyjímečné, ale může. Nedávno zrovna proběhla tiskem zpráva, že v peruánské lize přímo na trávníku zemřel 18letý hostující bek Yair José Clavijo Panta na infarkt přímo na trávníku. Na stadióně nebyl defibrilátor (1. pomoc při infarktu ). Hlavně děti, které provozují sport by měly být detailně vyšetřeny a kontrolovány lékařem.
Doplňuji:
To, aby děti byly vyšetřeny a kontrolovány lékařem ( EKG, krevní tlak, cholesterol a cukr v krvi ) je v první řadě věcí rodičů. Pokud klub nebo sportovní oddíl nezabezpečí tyto kontroly u dětí sám a nedbá na to, tak to musí zajistit rodiče. Rodiče by se měli více zajímat o zdravotní stav svých dětí, i pokud dítě prospívá a nejeví známky nějaké nemoci. To, že je dítě zdatné a výkonné, ještě bohužel nemusí znamenat, že je zdravé.

Další odpovědi
anonym

Je to u dětí vzácné, ale stát se to může. Co dítě potkat nemůže, to je stařecká demence.

Marast

to marci1: víte, že většina dětí kolem 15 let sportuje a nejsou detailně prošetřeny lékařem?

Mariuhana007

jo muze,nekterý lidé mají infarkt protoze jsou obézní a nemocný i deti
Zase na truhou stranu i ty moc hubený jsou taky nemocný
Jestly nechtejí mýt problemy muzou stým neco delat poraditce s lékarem
A mozna i zhubnout

tynunakiki

já právě jsem takovej hypochondr a píchá mě občas u srdce, prý od zad. Ale pak začnu myslet na blbosti a je mi hůř a hůř.. dokonce jsem si vsugerovala že mě bolí i levé rameno.. a mám z toho strach..

marci1

Doporučila bych Ti návštěvu lékaře, který Tě vyšetří a hlavně změří tlak. Pravděpodobně jsi zdravá, ale vždy je dobré vědět jaký máš krevní tlak, cholesterol a cukr ( v každém věku ). Preventivní prohlídka už mnoha lidem zachránila i život, avšak na tyto prohlídky chodí jen velmi málo lidí, i když jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami ( 1× za 2 roky ).

tynunakiki

Já na pravidelné prohlídky chodím. Nejradši bych k doktorovi chodila s každou blbostí. Na EKG chodím každý půl rok. Nikdy mi nic nenašli. Jen možná trošku nižší tlak.