loruen

Může mít člověk v žaludku tasemnici?

Viděli jsme ve zvratcích na zastávce tramvaje,kus byl asi 20 cm dlouhý.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, může. A nemusí to být jen tasemnice. Podobných parazitů je celá řada. Téměř každý z nás má v sobě nějakého parazita, aniž by to tušil.
Ano, tasemnice je střevní parazit, při určitých obtížích může být přechodně i v žaludku.

Další odpovědi
redy

Viděla jsem dokument, nějakej vědec doporučoval tasemnici spolknout.

Ona se živí s něčím, co má člověk v těle. Je to brůtus hnus.

Velebnosti, jdu blejt… ☹

Emefej

V žaludku? Vždy jsem si myslel, že žije ve střevě.

anonym

Tasemnice v žaludku je po požití (tepelně neupraveného hovězího masa ) tataráku z hovězího masa ještě jakš- takš v pořádku -
ale z tepelně neupraveného vepřového masa (i zněj se dělají tataráky ) je to daleko horší – tasemnice napadají svaly a dokonce i mozek .

Emefej má pravdu , žije hlavně v tenkém střevě .

Funna

jak píše Drap…to asi nebyla tasemnice…ta žije ve střevě…a z toho jak známo se těžko vyzvrací…a i když může být dlouhá i pár metrů, odpadají z ní jen jednotlivé články, které vychází z hostitele stolicí (tak se šíří i její vajíčka)…při léčbě se tasemnice zabije a trávíicí šťávy ji rozpustí…takže celou bys ji vidět nikdy neměla…