Klarisa

Může mít člověk alergii na noviny?

Když je někdo ve styku každý den s novinami-roznáší noviny může mít na ně alergii a z toho mít zdravotní potíže?Prý jsou noviny jedovaté,je to pravda?

Nejlepší odpověď
kropitko

já mám občas alergii na to co se tam píše…o takové alergii jsem nic neslyšela,ale je pravdou,že poslední dobou je tolik nových alergií,že těžko na tuto otázku odpovědět.

tak mi to nedalo a něco jsem našlahttp://www­.epitesty.cz/dow­nloads/let_p006­.pdf

Další odpovědi
mosoj

Já když si přečtu současné noviny tak dostanu vosipky, ale jestli to je alergie to nevím.

Luss

Alergie na tiskarskou barvu existuje, takze to na co se ptate je asi mozne. Tiskarska barva z tech novin bezne „pousti“, pak ma ctenar cerne ruce. Takze ten, kdo je roznasi a porad s nimi manipuluje je asi ohrozen jeste vic (za predpokladu, ze tou alergii opravdu trpi). Obecne ale myslim, ze pro zdraveho cloveka je to neskodne. To by se asi v dnesni dobe zkoumani, zakazu, testu skodlivosti nemohlo stat, ze by denne proslo milionum lidi rukama neco vyslovene „jedovateho“

Michal

Domnívám se,že ano,ale nemusí to být alergie v pravém slova smyslu.