werunka92

Může mít 6-ti roční čivava štěňata ?

Nejlepší odpověď
beer

Sice by mohla, ale záleží na její celkové kondici. Poraď se z veterinářem.
Doplňuji:
S těmito trpasličími plemeny bývají problemy.

Další odpovědi
anonym

Podle chov.řádu,může fena rodit do věku osm let a i po tomto termínu pokud je zdravotní stav feny a kondice shledána v pořádku,může si chovatel požádat o vyjímku,která je mu zpravidla na základě veter.posudku udělena. Jsou plemena,která se ani této hranice (osm let) nedožijí,ale čivava je poměrně dlouhověká a šestiletá fena by měla být schopná porodit,pokud nemá nějaká zdravotní omezení.V pří­padě,že by se mělo jednat o první vrh,byla bys poněkud obezřetná.Šestiletá fena,která dosud nebyla kryta a nerodila,může mít hormonální poruchu,hrozí riziko pyometry (hnisavý zánět dělohy),potíže s porodem a laktací. Fena by měla být v dobré kondici,před krytím spíše na minimu své mnotnosti,plně vakcinovaná a odčervena. Není na škodu poradit se s veterinářem a fenu v době krytí preventivně chránit antibiotiky a tím eliminovat na nejmenší možnou míru vznik infekce (fena je při hárání „otevřená“ a v tomto období může dojít k vniknutí cizorodých tělísek nebo pes může do feny zanést zárodky infekce z čehož vzniká zmíněná pyometra).

konvalinkab

Myslím že by mohla mít, ale nejlepší je poradit se s veterinářem.