Viki.D

Může mít 14 leté dítě psa ?

Myslíte si,že si může 14 leté dítě pořídit Francouzského Buldočka? Bydlím v domě na vesnici takže je tam hodně přírody a tedy i hodně míst k krátkým i dlouhým procházkám. Mohla bych ho venčit 2× denně, máme velkou zahradu a můj táta je každý den doma takže zatímco bych se vrátila ze školy tak by ho pustil ven a trošku na něj dohlédl. Ze školy se vracím v PO: 15:00 UT: 18:00 ST: 15:00 ČT: 18:00 PA: 13:30 a v sobotu i v neděly bych se mu mohla věnovat déle. Moji rodiče by byli ochotní mi s ním pomáhat ( už se staraly o dva psy) na střední školu na internát určitě nepůjdu. Může se 14 leté dítě zvládnout starat o psa ( samozřejmě s pomocí celé rodiny)?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, to zvládneš, nejsi už tak malé dítě, abys nezvládla starost o psíka, navíc takového, kterého si přeješ zvládneš i fyzicky, není to tak silný pes, jako například německý ovčák, nebo rotvik, s tebou se bude mít jistě dobře, ale nejsou to jen vycházky, na které se mimochodem chodí i třeba za deště, musíš se o něj starat i jinak, musíš ho cvičit k poslušnosti, musíš dohlížet na jeho stravu, všechno si předem nastudovat, abys věděla, jak na to. To všechno prostě musíš, pokud chceš psa a uvědom si, že pejsek bývá i nemocný a to stojí peníze a někdy hodně peněz, krom toho poplatek za psa, očkování, odčervení, pak různé hračky, dobrůtky, kartáče, pelíšky atd. Jsi ochotná na to všechno i ty přispět ze svého kapesného? Jestli myslíš, víš, že ano, tak tady není pak už snad žádná překážka 🙂

Další odpovědi
ReHu

To musí vědět to dítě a jeho rodina.
Jestli už psa měli, určitě budou vědět že to je starost ná přibližně 10–15 let.

anonym

Ano můžeš,ale jak píše Rehu,starost skoro na 15let,tak s tím musí celá tvoje rodina počítat.
Jen bych na vesnici nevolil fr.buldočka,ale je to tvoje volba.Na zahradu spíše jiného pejska.

Viki.D

Já budu platit pro toho pejska vybavení rodiče mi koupí jen toho psa takže jsem si vědomá že to není malý obnos peněz :) A jak píše Jugar tak jakého pejska bys volil ty ?