Avatar uživatele
Registrovaný

Může mi zaměstnavatel nařídit dovolenou aniž by dal jakkoliv dopředu vedět?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Zaměstnavatel je povinen dle zákoníku práce dobu určenou k čerpání dovolené zaměstnanci sdělit alespoň 14 dnů předem, nedohodnou-li se na době kratší. Podívejte se na § 217 zákoníku práce - viz odkaz.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast9h4.aspx


Avatar uživatele
Bronzový

Můj taťka má třeba nařízené, že si musí vzít 14 dní v kuse, aby se pořádně "zrelaxoval" a organismus si stihl odpočinout. Má to takhle ve smlouvě... Tedy, těch 14 dní v kuse má samozřejmě nařízené 1x ročně.. :)) K tomu ještě chodí přímo ve firmě fo sauny, mají tam lékaře atd... Luxusní servis :)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.