rytymisa

Může mi zaměstnavatel nařídit dovolenou aniž by dal jakkoliv dopředu vedět?

Odpovědi
slimaczek

Zaměstnavatel je povinen dle zákoníku práce dobu určenou k čerpání dovolené zaměstnanci sdělit alespoň 14 dnů předem, nedohodnou-li se na době kratší. Podívejte se na § 217 zákoníku práce – viz odkaz.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast9h4.aspx

Valky

Můj taťka má třeba nařízené, že si musí vzít 14 dní v kuse, aby se pořádně „zrelaxoval“ a organismus si stihl odpočinout. Má to takhle ve smlouvě… Tedy, těch 14 dní v kuse má samozřejmě nařízené 1× ročně.. :)) K tomu ještě chodí přímo ve firmě fo sauny, mají tam lékaře atd… Luxusní servis :)