LADIS

Může mi vychovatelka vzít notebook ??

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli mi může vychovatelka na internatu sebrat pocítac po vecerce kdyz sem na nem a je to vlastne moje soukromá věc ??? má právo mi ho zabavit i kdyz to není v řádu domova mládeže ??
Doplňuji:
mowla: jo ale v řádu není napsaný že ti muzou odebirat tvoje osobni veci

Odpovědi
anonym

Ano – protože nedodržuješ řád intru – je po večerce, tak máš spát.

Doplňuji:
Vychovatel/ka zvolí nějaký výchovný postup dle svého uvážení – ten nemusí být v ´řádu´.
Ty jsi ale povinen řád dodržovat – a nebo se ubytuj jinde (případně dojížděj) – nikdo tě na intru nedrží.

Packal

Ano, může. Ale nesmí ho používat a musí ti ho vrátit.

arygnoc

po večierke máš spať.
na dobu nevyhnutne nutnú ti ho môže zabaviť (je to tvoja „akože“ mama, minimálne morálne právo na to má).
ráno by ho mala vrátiť.