vivatis

Může mi ve 14 letech vypadnout zub?

Je mi 14 let a včera jsem ze zádní části jednoho zubu pocítil takový jaký si hák.Jednoduše zub není celý v dásni.Už se mi i mírně začíná kejvat.Rodiče mi trvdí ž emohou vypadnout jen mléčné zuby a že tam pravděpodobně mám zubní kámen.Já jsem však přesvědčen že to zubní kámen není.Zub mně nebolí a pomalu se začíná kejvat.Je možné abych ještě ve 14 letech měl mléčný zub?

Odpovědi
Drap

Proč by ne, neni to až tak nic neobvyklého u stoliček. Pokud chceš mít jistotu a vše v pořádku, zajdi k zubaři.

pusinka50

Jestli máte v rodině dobrého osvědčeného zubaře, tak se nic neboj a jdi hned k němu, ať zbytečně nepřijdeš o zub. Je třeba si zubů vážit a pečovat o ně, 2× do roka navštívit svého zubaře, dřív, než se objeví kaz, který se rozroste do celého zubu…později bys litoval

huxa

Ano, je to dokonce hodně časté (pár procent lidí), že nějaký mléčný zub zůstává až do puberty. Nicméně jestli je to tvůj případ může posoudit jen zubař. A i kdyby to byl mléčný zub, bylo by dobré za ním zajít, takže si co nejdříve domluv schůzku :)