Ganymede

Může mi taková dávka ublížit?

Když si dám dvě tabletky ibuprofenu nebo panadolu ci paralenu naraz na místo jedne tabletky.

Nejlepší odpověď
Tw!st

dvě tabletky ti rozhodně neublíží, já dvě beru běžně. To, jestli máš brát jednu nebo dvě záleží na tom, kolik vážíš.

Další odpovědi
Drap

Jednorázově to bez problémů přežiješ

Kepler

To ne, i kdybys použila nejsilnější formu léku, kterou jsi neuvedla. Záleží na obsahu účinné látky. Jestli ti nezabírá běžná dávka doporučená lékařem, nebo lékárníkem, pak požádej lékaře o účinnější prostředek, který ale může být pravděpodobně na předpis. A hlavně bych šel od toho „od lesa“. Nepotlačuj bolest, ale hledej, ale hledej příčinu potíží!

mosoj

Není tableta jako tableta. Je se třeba podívat jak je silná. To jest kolik mg účinné látky obsahuje.

Nejvyšší povolená dávka Paralenu je 4000 mg za 24 hod. Nejvyšší povolená jednorázová dávka je 1000 mg.

U Ibuprofenu je nejvyšší jednorázová dávka 400 mg a 2400 mg za 24 hod.
Ibuprofen je ze zdravotního hlediska pro tělo více nebezpečný.

marci1

Dle informací na příbalových letácích těchto léků je možné užít Panadol nebo Paralen 1–2 tablety, u Ibuprofenu jen 1. 🙂