kurec

Může mi někdo vysvětlit video v odkazu níže?

našel jsem video ve kterém se má prej vytvářet nějaká free energy ovšem já tomu nevěřím protože mi to příjde trochu nereálné avšak v tom nemužu najít něco co by nefungovalo tak mohl by mi tady někdo vysvětlit to video ?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GjrUPbZ-4E4
no to je moc pěkné že je to fake to jsem věděl i předtím ale já bych chtěl vysvětlit jak to asi tak udělal ?

Odpovědi
Cenobita

To video bych neoznačoval za FAKE, ale rozhodně to není nějaký generátor/zdroj „volné energie“. Žádná volná energie neexistuje, všechno něco stojí. V tomto případě jde o to, že pravá ruka s magnetem se PŘIBLIŽUJE k rotoru s magnetkami na lopatkách. Tedy překonává nějaký odpor (magnetická síla), který kladou magnetky na lopatkách. Proto se rotor roztočí (energii nezíská z ničeho – volnou energii nepřetváří, ale získává z mechanického pohybu při přibližování pravé ruky s magnetem k rotoru). Přeměna potenciální energie v rotační energii.

Jakmile se začne magnet v pravé ruce od rotoru vzdalovat, rotační energie se přeměňuje (přesněji je brzděna) na potenciální energii a rotor se – zastavuje brzdí se.

Tedy žádná volná energie, už vůbec ne perpetuum, ale jen přeměny jedné energie v druhou a naopak, přesně tak jak se to děje v celém známém vesmíru stále dokola.

jáára

Bude ti to stačit jedním slovem? ¨

FAKE!

Lgee

Fake,ale bylo by to dobrý

dr.luha

Když budete hledat, najdete na YT i mnohem výkonější generátory volné energie. Výkon je závislý hlavně na tom, kolik je namačkáno v daném zařízení trpaslíků. Také je důležité, jaké dostávají granule (krmivo).