Pájo

Může mi někdo vysvětlit, na jakém principu pracují tyto měřiče spotřeby tepla?

http://letecka­posta.cz/186016430
Jak se provádí výpočet? Jsou tato měření přesná?
Je nějaká lepší možnost? Co digitální měřiče, co si myslíte (co víte) o jejich přesnosti?

Nejlepší odpověď
www

Ve skutečnosti jsou to jen poměrová měřidla (na radiátorech ani jiná neexistují) a výpočet se provádí složitě, s ohledem na stav měřidla také k ploše bytu, spotřeby v celém domě, poschodí ap.
Jsou to přesné výpočty nepřesných dat.