Caldecott

Muze mi nekdo vysvetlit, co je na nasem skolstvi v neporadku?

Nejlepší odpověď
Quimby

Podle mě si studenti nemají na co stěžovat. Vysoké školy jsou zdarma a jsou i celkem kvalitní.
Jediné co si myslím, že není v pořádku, tak je studium učitelských oborů. Prý je pořád strašně velký rozdíl mezi tím CO se na té škole učí a CO pak musí ten učitel umět ve třídě. Prý prostě propast mezi teorií a praxí.
Takové ty hlášky typu „K čemu mi to bude?“ No, pokud chci pracovat někde u kasy, tak samozřejmě k ničemu, ale k tomu nepotřebuji vzdělání. Ale člověk by měl mít všeobecný přehled. To, co vím, čemu rozumím, mi nikdo nevezme a nikdo mi o tom nemůže pak lhát. Třeba taková geografie, prej k čemu mi je vědět, kde je Irák nebo Nový Guinea. Když se tam pak začně něco dít, tak tomu pak nerozumí a nechávaj se ovlivňovat médiama.

Další odpovědi
lukas.zmizik

že ta mládež od mladého fazula kličila ve vatě a za pravdu mi date že to nejde bez tyčky

Roxana

V nepořádku jsou spíš někteří lidé ve školství. Ale jinak dnes si můžete vybrat z tolika možností vzdělávání i typů výuky, že si není nač stěžovat. Oproti dřívějšku si může každý rodič i student vybrat, co se mu bude líbit studovat. Ale chtělo by to tu otázku ještě nějak konkretizovat…

arygnoc

nie je problém.
ale napred by sme si mali ujasniť, ČO je v školstve v poriadku.
bolo by to, myslím, menej písania (alebo žiadne?).

;-Q

dudu

Přílišná feminizace. Nechopnost žáky zaujnout a naučit je samostatnosti uvažování a jasné formulaci svých myšlenek a názorů.
Hrubé chyby rodičů ve výchově svých ratolestí. Tolerance lenivosti, lajdáctví jakož i nízký důraz na povinnost odvádět studiem svůj díl odpovědnosti. Pomíjením faktu, že nejlépe vychovává rodina a správný příklad.

ivzez

Podle mne je hlavní problém v tom, že si každý, kdo absolvoval nějakou školu,
myslí, že problematice školství rozumí, a podle toho do školství i „kecá“ …

dudu

Přemýšlím jak daleko od reality se nacházím svými názory na školství, když se neobjevila ni jediná kladná ani záporná reakce?

Psychotic

Quimby: No nevim jestli by médiím prošlo, kdyby tvrdila, že Irák sousedí s Německem 😁 Myslím, že pro účely konverzace stačí vědět „někde na středním východě“.

A neříkej mi, že považuješ za použitelné třeba letopočty nebo kvadratické rovnice.

gecco

Sice se obracíš na Quimbyho, ale mohu asi odpovědět i já…
😉
Letopočty jsou běžnému člověku skutečně k ničemu – ale každý by měl chápat historické a společenské souvislosti – jinak je z něj velmi snadno ovlivnitelný ´tupec´…
A kvadratické rovnice? – jasně, ke spočítání si ceny nákupu je nepotřebuješ, ale měl bys vědět, že něco takového existuje (v případě potřeby si ´vzoreček´ najdeš) – jsou ale lidé, kteří se živí třeba FuzzyLogic – a kam se pak ty kvadratické rovnice ´hrabou´…
;-D