fcoop

Může mi někdo říct,co to vlastně znamená?

----a co s tím? Pokud možno česky. Díky.

Tohle se mi objevilo na Descktopu,jsem z toho jelen.

Nelze se připojit ke službě Gmail. Možný problém s konfiguraci firewallu.
Prosím zkontrolujte, jestli port 995 není blokován Vaším firewallem nebo kontaktujte svého správce systému pro pomoc. Google Desktop se bude snažit připojit k aplikaci Gmail každých 10 minut, dokud tento problém nebude vyřešen, nebodokud nebude vyhledávání Gmail deaktivováno.
Doplňuji:
Gmail normálně funguje.

Nejlepší odpověď
Alesh

Kdy se to tam objevilo? Samo od sebe asi ne? Předpokládám, že takhle to držkuje rovnou z prohlížeče, ne? Jestli to předtím šlo a dělá to až teď, tak to může být jen dočasné. Neinstaloval jsi mezitím něco? Já bych restartoval prohlížeč, pokud nepomůže tak i komp.
Doplňuji:
No, tak teď tomu nerozumím. Pomohlo něco z toho, co jsem radil nebo se to furt objevuje?
Mně to snad taky jednou vyhodilo nějakou takovou hlášku, ale vše fungovalo, takže to byl jen dočasný error, takže to nebylo třeba řešit. Přes ten port probíhá komunikace mezi serverem a klientem a je možné, že se to mohlo „zadrhnout“ a tudíž vyblil tuhle hlášku, pokud by to přetrvávalo, může být někde problém, třeba, jak píše, může to blokovat firewall.
Když tak napiš do diskuse k této otázce.

Další odpovědi
Deter

Vždyť to píše, že „Google Desktop se bude..“. Takže máte předpokládám nainstalovanou tuto aplikaci: http://desktop­.google.com/cs/
v nímž je předpokládám aktivovaný nějaký widget/plugin, který se chce podívat do (Vaší?) gmailové schránky a došlé emaily např. zobrazit u vás na počítači, aniž byste musel lézt do gmailu přes prohlížeč. Alespoň mi to připadá jako nejpravděpodobnější varianta. Co tam ale máte/nemáte nainstalováno byste měl vědět Vy.

Každopádně se opravdu jedná o zakázanou komunikaci na portu 995. Buď ji povolte, nebo zakažte v Google Desktop to „vyhledávání Gmail“, jak vám to radilo.

fcoop

Zkusil – teď – krám normálně funguje.
Ale – JAK mám příp.zkontrolo­vat,jestli port995 není..........bla.
Dík.