Zubejda

Může mi někdo poradit,jak zvolit vhodnou rychlospojku k zahradní hadici-taková zelená s vnitřním opletením,3/4".

Všechny rychlospojky zlobí,snad je ta hadice na ně moc silnostěnná.Spojky používáme samozřejmě taky 3/4".Nebo by byly lepší 1" rychlospojky? Jde to totiž strašně špatně sesadit,jako když to k sobě nepatří.

Nejlepší odpověď
mosoj

Mám všechno na rychlospojky a bez problémů.
Zn. Gardena nekupuji ať si ji tam v Německu za ty peníze nechají !! Používám no name koupené v Globusu. Ale je to normalizované takže to jde i kombinovat.
Doplňuji:
Já si myslím že si pletete 1/2 hadici s 3/4. Běžně se prodávají hadice 1/2 !!!!! 3/4 má hodně velký průměr a běžně se na zahradě nepoužívá !

Další odpovědi
Pájo

Dal bych tam mosazné (Geka) spojky s dlouhým trnem na hadici, pořádně je upevnil a měl by být pokoj. Není od věci hadici před natažením na trn pěkně rozehřát ve vařící vodě a použít kvalitní širší upevňovací pásky.
Doplňuji:
http://www.az-sroubeni.cz/ka­tegorie/spojky-geka-/