franku

Může mi někdo poradit co dělat s filmem,který je zazipovaný a DVD přehrávač mi to nenačte?Předem děkuji.

Doplňuji:
Když to rozbalím,tak to má příponu .fiv;Když to vypálím,tak to přehrávač nepřečte.Nevíte prosím co s tím?

Nejlepší odpověď
Georgo2010

Také se přikláním k beer i mosoj – nejprve musíš zazipovaný archív s filmem v počítači rozbalit např. pomocí WinZip, WinRar apod. (nicméně ve WinXp je tato funkce implementována, stačí použít z kontextové nabídky).
Další problém může nastat v tom formátu FLV (flash video). Doporučuji převést do AVI kompatibilní pro DVD přehrávače (např. Freemake Video Converter – viz. link ve zdroji). Hodně zdaru s převáděním video formátu.

Zdroj: magazin.stahuj­.centrum.cz/jed­noducha-konverze-videa-s-hardwarovou-akceleraci-

Další odpovědi
beer

Stáhni si třeba prográmek WinZip a neboj, je to česky, funguje i po zkušební době.
Tímto prográmkem pak otevři ten soubor, zvol extrahovat do a je to.
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/komprese/win­zip/?g[hledano]=win­zip&g[oz]=16.0­.9686

mosoj

Rozbalit, ( rozzipovat,ex­trahovat).

SeptikB

Vrátit ho člověku, od kterého jste to dostal, a pořádně mu vynadat, protože lze těžko vymyslet horší způsob uchovávání filmů, než zazipované FLV. Převod videa na jiný formát (FLV → AVI) trvá na běžně vybaveném počítači několik hodin (můj odhad je 1–5ti násobek délky filmu), navíc se vytvoří soubor, který bude buď velice nekvalitní (nekoukatelný), nebo tak velký, že se nevleze na DVD a budete ho muset konvertovat v tom programu ještě jednou. Doporučuju si to sehnat (stáhnout) jinde a ušetřit čas i nervy, v opačném případě přeji hodně štěstí 🙂