Oprah

Můze mi nekdo polopate vysvetlit co je to domena?

Nejlepší odpověď
barnajka

Podle domény snadno odhadnete, jaký je obsah webové stránky nebo jaké zemi stránka patří (tzv. národní doména).
Převedeno do praxe: když je koncovka webové adresy „cz“, stránka má český obsah. Když „de“, stránky jsou německé, „sk“=Slovensko. „pl“=Polsko, „ru“=Rusko…

Když je doména „com“, jedná se o komerční stránky, „gov“=vládní, „edu“=vzdělávácí, „org“=společnosti (organizace)…

Další odpovědi
Hlada

Doména je adresa na internetu, kde mohou být umístěné třeba www stránky. Adresy jsou uspořádané do řádů, které jsou oddělené tečkami, počítají se zprava. Nejvyšší je doména 1. rádu, t.zv. národní.
http://domeny­.domeny-weby.cz/about1.php

Comanch

Jednoduše řečeno: Koncovka webové adresy. Například stránka www.odpovedi.cz má doménu „cz“; www.google.com má doménu „com“